Profesjonalizm
poparty doświadczeniem
Prawnik, założyciel i właściciel Wipler Doradztwo. Pracował w międzynarodowych firmach doradczych (Deloitte, EY) i organizacjach typu think tank (m Centrum im Adama Smitha, Instytut Jagielloński). Jako fundator i prezes zarządu utworzył Fundację Republikańską jeden z najbardziej wpływowych polskich think tanków. Jako dyrektor Departamentu Dywersyfikacji Dostaw Nośników Energii tworzył projekty polityk rządowych dotyczących bezpieczeństwa energetycznego i nadzorował prace legislacyjne.
Posiada doświadczenie w pracach rad nadzorczych strategicznych spółek skarbu państwa (m.in. PERN, Naftoport) i spółek prywatnych (m.in. Decco S.A., fundusz Magna Polonia). Autor licznych tekstów publikowanych w dziennikarz, tygodnikach i kwartalnikach (m.in. „Wprost”, „Najwyższy Czas!”, „Rzeczpospolita”, „Rzeczy Wspólne”). Prywatnie ojciec piątki dzieci i zapalony gracz komputerowy. Sprawuje nadzór nad wszystkimi projektami, zarządza firmą oraz jej rozwojem.
Porozmawiajmy o biznesieNagrody
i wyróżnienia
Jego praca jako posła na Sejm RP VII kadencji w komisjach finansów publicznych, gospodarki i deregulacyjnej została doceniona m.in. nagrodą „Najlepszy poseł 2012 r.”dla nowych posłów (15. „Ranking Posłów” tygodnika „Polityka”), a rok poźniej nagrodą „Najlepszy poseł 2013 r.”.
Polityka, 15. „Ranking Posłów”:
„Przemysław Wipler (PiS) – objawił się jako znawca problemów ekonomicznych, o których mówi bardzo konkretnie. Pracowity, prawie samodzielnie dokonał przeglądu obecnych kadr urzędniczych, pełen inicjatywy. Komunikatywny, otwarty na media, nie ukrywa swoich liberalnych poglądów, które w partii wcale nie muszą się podobać. (…)Nie jest łatwym dyskutantem dla politycznych konkurentów, gdyż jest wyjątkowo konkretny i zawsze do debaty przygotowany”.
Polityka, 16. „Ranking Posłów”:
„Przemysław Wipler (…) wyróżniony został dość zgodnie za kompetencje ekonomiczne oraz „zapał w przekładaniu magicznych budżetowych liczb na język ludzki”, za konsekwencję w rozliczaniu rządu, z tego, co robi w gospodarce i finansach. Za skuteczne patrzenie władzy na ręce. Także za zdolność do kooperacji z politycznymi przeciwnikami, co jest w naszej polityce zjawiskiem rzadkim”.